Foto VK PartizanBlagoje MitrasinovicPartizan je još bez pobede u Ligi šampiona.
U petom kolu Pro Reko je opravdao ulogu velikog favorita na Banjici i savladao mlad crno-beli sastav sa 17:5 (3:0, 2:2, 6:2, 6:1).

Crno-beli su tokom dve i po četvrtine pružali solidn otpor. Tri minuta pre kraja treće deonice rezultat je bio 4:8. Da su bili sigurniji u napadu, vaterpolisti Partizana bi u tom periodu izborili i bolji rezultat. Potom je Reko napravio seriju od 7:0, koju je svojim trećim golom prekinuo Ognjen Stojanović za 5:15, ali gosti su do kraja uvećali trijumf.

Najefikasniji u Pro Reku, sa četiri gola, bio je Alesijani, a, između ostalih, po dva su dali srpski asovi Filipović i Mandić. Kod crno-belih, sa tri gola, istakao se Ognjen Stojanović.

Veliko iznenađenje priredio je nemački Hanover, koji je u meču sa čak 30 golova remizirao sa Jugom u Dubrovniku 15:15. Branioci titule mogu da budu čak i zadovoljni, jer Hanover je vodio sa 10:6 na kraju treće četvrine. U poslednjih osam minuta, tokom kojih je postignuto 14 (!) golova (9:5 za Jug) domaći su došli do boda. Remi Juga ogovara Barseloneti, koja se pobedom nad Egerom (10:6), izjednačila sa Dubrovčanima na tabeli.

Šesto kolo igra se 18. februara, a tada će partizan biti gost Pro Reka

REZULTATI 5. KOLA

A grupa

Olimpijakos (Grčka) – OŠC Budimpešta (Mađarska) 7:4 (1:1, 2:1, 4:1, 0:1)
Solnok (Mađarska) – Špandau 04 (Nemačka) 12:7 (3:1, 5:3, 2:3, 2:0)
Nica (Francuska)- Breša (Italija) 9:12 (1:1, 4:4, 3:5, 1:2)
Plasman: 1. Olimpijakos 13, 2. Solnok 13, 3. OŠC 7, 4. Breša 7, 5. Špandau 3, 6. Nica 0

B grupa

Jug (Hrvatska) – Hanover (Nemačka) 15:15 (4:3, 2:4, 0:3, 9:5)
Barseloneta (Španija) – Eger (Mađarska) 10:6 (2:1, 1:2, 5:2, 2:1)
Partizan (Srbija) – Pro Reko (Italija) 5:17 (0:3, 2:3, 2:5, 1:6)
Plasman: 1. Pro Reko 15, 2. Barseloneta 8, 3. Jug 8, 4. Eger 6, 5. Hannover 3, 6. Partizan 1