Najnovije vesti pročitajte na novoj, redizajniranoj prezentaciji Vaterpolo saveza Beograda adresi vaterpolosavezbeograda.org

Banjica i Beograd u finalu PS za juniore

lopta1Već posle prva dva kola Prvenstva Srbije za juniore (igrači rođeni 1998. godine i mlađi) poznato je ko će igrati u finalu.

U subotu uveče za trofej će se boriti domaća Banjica i Beograd

Banjica je obezbedila prvo mesto u grupi A, zahvaljujući pobedama nad Crvenom zvezdom u prvom i nad Radničkim u drugom kolu. Sutra se sastaje sa poslednjeplasiranim Proleterom, koji nije osvojio ni bod. Čak i da izgube ovaj meč crno-beli će ostati na prvoj poziciji. U drugom meču trećeg kola igraju Radnički i Crvena zvezda. Obe ekipe imaju po tri boda, a nijedna ne može da stigne Banjicu, jer su obe slabije od domaćina u međusobnom odnosu. Tako će se crveno-beli i Kragujevčani sutra boriti za drugo mesto koje vodi u meč za bronzu.

Situacija u B grupi je identična kao i u A grupi. Beograd je vodeći sa šest bodova. Po tri boda imaju Spartak Prozivka i Novi Beograd 011. Oba kluba su izgubila od Beograda, pa nemaju ni teoretske šanse da prestignu ekipu sa Taša.

Rezultati prvog dana

A grupa
Prvo kolo: Banjica - Crvena zvezda 9:2, Radnički - Proleter 21:0, drugo kolo: Crvena zvezda - Proleter 15:1, Banjica - Radnički 13:4.

Plasman: Banjica 6, Radnički i Crvena zvezda 3, Proleter bez bodova

B grupa
Prvo kolo: Beograd - Novi Beograd 011 11:7, Nais - Spartak Prozivka 4:14, drugo kolo: Novi Beograd 011- Nais 11:10, Spartak Prozivka - Beograd 9:14.

Plasman: Beograd 6, Spartak Prozivka, Novi Beograd 011 3, Nais bez bodova.

Raspored za subotu 3. jun

A grupa, treće kolo